Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Chovatelská stanice Ze Zubštejna

Majitelka, paní Alena Vlhová, je dlouholetou předsedkyní územní pobočky Brno Boxerklubu České republiky. Skvěle reprezentuje naši obec Koroužné nejen v rámci České republiky, ale i v okolních státech Evropské unie.

K nejvýznamnějším akcím,které zmíněná pobočka pod jejím vedením pořádala, patří Výroční speciální výstava boxerů a Středoevropská výstava boxerů v roce 2010.

Výstavy proběhly na vysoké odborné, ale i společenské úrovni, za účasti přes 200 jedinců nejen z České republiky, ale i dalších 8 států Evropy.

Každoročně pořádá i Klubové výstavy boxerů a Horácký závod boxerů v pracovním výkonu (stopa, obrana, poslušnost).

Součástí těchto akcí je i soutěž „Dítě a pes“, se záměrem,předat i té nejmladší generaci pozitivní přístup k nejvěrnějšímu příteli člověka, pejskovi.

Neméně oceňovanou a žádanou je i aktivita v Kynologickém klubu v Bystřici nad Pernštejnem, kde v rámci Dnů boxera 4× ročně za účasti mezinárodního rozhodčího a poradce chovu probíhají výcvik, ukázky, nácvik a poradenství pro adepty kynologického výcviku, nebo jen nové majitele pejsků, kteří chtějí vědět „jak na to“.

Zde mají možnost naučit se jak s pejskem zacházet, jak se k němu chovat, co po něm vyžadovat, aby zůstal miláčkem a přítelem celé rodiny a ne jejich tyranem, případně i nebezpečím pro majitele či celé okolí.

Každý zájemce je na těchto akcích vítán a nemusí být majitelem jen boxera.

Na úspěších výše zmíněné chovatelské stanice a tím i reprezentaci naší obce se mimo odchov kvalitních a krásných štěňátek  podílí svými úspěchy na Českých a mezinárodních soutěžích účastnice Světové výstavy boxerů v Poznani (PL) – 3. místo, Atiboxu v Piešťanoch (SR) – výborná, vítězka 12 výstav a v roce 2007 vyhodnocena jako nejhezčí fena Českého chovu, SORAYA Z METABOXU.

V současné době s neméně kvalitními výsledky se na výstavách našich i zahraničních prezentuje její syn, Klubový a Český šampion krásy, nositel titulů CAC, CACIB, absolvent zkoušky z výkonu ZVV1 a bonitace, ENRIQUE ZE ZUBŠTEJNA.

Prezentace naší obce při účasti na výstavách a dalších akcích spočívá nejen v tom, že je v katalozích uváděno bydliště vystavovatele, ale v případě vítězství i na všech fotografiích v kynologických časopisech a na inzertních stránkách, výsledkových listinách, webových stránkách je uvedeno: KOROUŽNÉ, obec odkud pochází a kde vyrostl tak úspěšný jedinec.

Přejme jim proto do budoucna ještě hodně zdraví, krásných a úspěšných let.

 

Více informací a foto na: www.zubstejn.websnadno.cz

Všechna práva vyhrazena – kopírování fotek pouze se souhlasem majitele!

Obec Koroužné

Starosta
Ing. Jiří Vlach

Obecní úřad
Koroužné 33
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Kontakt
+420 724 183 510
starosta@korouzne.cz

ID datové schránky: cuiav5h